مرورگر شما Internet Explorer ورژن 8 و یا پایین تر می باشد که نمی توانید به طور مطلوب سایت را مشاهده نمایید. جهت مشاهده مطلوب سایت، میتوانید از لینک های زیر، مرورگر Internet Explore ورژن 10 و یا مرورگر های دیگر را دانلود نمایید.


Internet Explorer v.10

Mozilla Firefox v.26

Google Chrome v.7

Opera v.14

Safari v.10
اگر وقت کافی یا اینترنت مناسب برای دریافت و نصب مرورگر ندارید، می توایند بر روی فریم کروم کلیک نمایید. سپس مراحل زیر را طی نمایید.

امنیت در هتل

 

بهتر است حواس تان به این ها باشد :

 

۱اگر در اتاق، گاوصندوق اختصاصی وجود دارد، همه وسایل با ارزش تان را در آن قرار دهید. اگر گاوصندوق الکترونیکی است، قبل از این که از آن استفاده کنید، دکمه ها را با یک پارچه ی مرطوب پاک کنید؛ سعی کنید هر بار که سراغ گاو صندوق آمدید، این کار را انجام دهید.

 

بعد از این که مطمئن شدید در صندوق با کد مورد نظرتان قفل شده، یک بار تمام دکمه های آن را فشار دهید؛ به خاطر این که جای انگشت شما روی شماره هایی که وارد کرده اید، مانده و حرفه ای ها بلدند چه طور از این راه به کد امنیتی دست پیدا کنند.

 

۲هرگز چیزهای با ارزش را توی کیف با خودتان این طرف و آن طرف نبرید، حتی اگر کیف تان قفل داشته باشد.

 

۳مدارک شناسایی تان را لازم نیست به همه نشان دهید؛ فقط افرادی که مسئول چک کردن هویت شما هستند در فرودگاه، پذیرش هتل یا بخش های خاصی که رفت و آمد می کنید اجازه دسترسی به مدارک شناسایی شما را دارند.

 

۴اگر اسناد و مدارک مهمی همراه خودتان دارید، آن ها را پیش بقیه وسایل با ارزش تان در گاوصندوق اختصاصی قرار دهید.

 

۵هرگز غریبه ها را با هیچ بهانه ای به اتاق تان راه ندهید.

 

۶معمولاً در هتل ها از دستگیره هایی برای در اتاق استفاده می کنند که به راحتی قفل می شود؛ اگر کناره های قفل جای خراشیدگی دیدید یا حدس زدید که ممکن است قفلِ در قبلاً دست کاری شده باشد، بهتر است که اتاقتان را عوض کنید.

 

۷امروزه هتل های مجهز، به جای کلید، کارت های هوشمند را برای باز و بسته کردن درهای اتاق ها در نظر می گیرند؛ این کارت ها امنیت بیشتری نسبت به قفل های معمولی دارند.

 

۸در اتاق حتماً باید چشمی داشته باشد؛ در را به روی غریبه ها باز نکنید، حتی اگر لباس خدمتکار پوشیده باشند؛ تنها زمانی خدمتکار هتل را به داخل اتاق راه دهید یا سرویسی را بپذیرید که خودتان درخواست کرده باشید.

 

۹نسبت به بسته بودن پنجره ها حساس باشید؛ مخصوصاً زمانی که اتاق های هتل با بالکن به هم متصل باشند؛ هر چقدر هم نسبت به امنیت هتل مطمئن باشید، به همه مهمان های این هتل که نمی توانید اعتماد کنید.

 

۱۰اگر فکر می کنید که بعد از تاریک شدن هوا به هتل برمی گردید، یکی از چراغ های اتاق را روشن بگذارید. البته باز هم بد نیست بدانید هتل های پیشرفته، مجهز به سیستم های هوشمندی هستند که به محض ورود شما به اتاق یا بعد از باز شدن در، چراغ های اتاق روشن می شوند.

 

۱۱اگر به همراه خانواده و با فرزندانتان سفر می کنید، سعی کنید به آن ها آموزش دهید که باید مواظب خودشان باشند. به عنوان مثال باید به آن ها بگویید که در اتاق را روی کسی باز نکنند یا به غریبه ها اطلاعاتی راجع به خانواده یا وسایلشان ندهند؛ ولی حواستان هم باشد که امنیت روانی آن ها نیز مهم است. بچه ها خیلی زودتر از آدم بزرگ ها می ترسند یا دچار استرس می شوند؛ سعی کنید همیشه موارد امنیتی را با آرامش به او یادآوری کنید، نه این که باعث ترس او و آسیب روانیش شوید. اجازه بدهید نسبت به جایی که قرار است اقامت داشته باشد، حس و خاطره ی خوبی برایش باقی بماند.

 

۱۲مواظب بازی بچه ها در محوطه بیرونی هتل یا داخل استخر باشید؛ سعی کنید از جلوی چشم شما خیلی دور نباشند؛ با این که می توانید در این زمینه ها روی کمک فرزند بزرگ تر حساب کنید ولی یادتان نرود او نیز کم تجربه است و ممکن است ناخواسته باعث دردسرتان شود.

 

 

 


اشتراک در شبکه های اجتماعی
صرافی
عضویت در خبرنامه
برو به بالا